Jaką sukienkę z falbanką wybrać?

Lato już niedługo, dlatego warto nieco odświeżyć swoją szafę. Dzięki falbankom można wymodelować optycznie sylwetkę. Niektóre Panie twierdzą, że falbanki są dziecinne, a dorosłe kobiety powinny się ubierać tylko w ciemne kolory. Czy tak faktycznie jest? Ten wpis jest odpowiedzią na to pytanie.

Uroda – Jak modelować sylwetkę za pomocą falbanek?

Źle dobrane, a przede wszystkim źle umiejscowione falbanki mogą faktycznie źle wpływać na sylwetkę. Grube falbany, które nosiły nasze babcie faktycznie mogły mieć taki efekt. Dziś mamy do czynienia z bardziej przewiewnymi materiałami i co najważniejsze, dużo cieńszymi. Jeśli chcemy ukryć zbyt duży brzuch,. to warto wybrać sukienkę z falbanką umiejscowioną w górnej części sukienki. Mamy zbyt drobne ramiona? Zdecydowanie powinnyśmy je odkryć, ale umieścić falbankę w innym miejscu, aby przykuć uwagę.

Falbany umieszczone na ramionach

Panie, które posiadają szerokie biodra i drobną górę mogą śmiało zdecydować się na falbany umieszczone na ramionach. Dzięki falbanom w tym miejscu figura stanie się bardziej proporcjonalna. W takim fasonie biodra nie będą aż tak rzucały się w oczy. Kiedy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, to zwróćmy uwagę na sukienki z nieco dłuższymi rękawami, ale zakończonych falbanką. Topowe sukienki z falbanka przy rękawie sprawią, że ramiona będą mniej masywne. Ten fason jest też polecany Panion, które zmagają się z niezbyt jędrną skórą w obszarze ramion. Odpowiednio skrojone rękawki zasłonią te i inne mankamenty.

Najmodniejsze fasony sukienek z falbanką

Wśród najmodniejszych fasonów sukienek z falbanką znajdą się te z falbankami na dekolcie i biodrach. Sukienki z falbanami na dekolcie powinny nosić Panie, które posiadają mniejszy biust, a chciałyby go optycznie powiększyć. Z kolei falbany na biodrach korzystnie wypadną u Pań, które mają nieco chłopięcą sylwetkę, czyli mniejsze biodra i minimalne wcięcie w talii. Właśnie umieszczenie wcięcia w talii optycznie powiększy biodra, a przynajmniej takie będzie ogólne wrażenie. Takiego fasonu sukienki powinny unikać kobiety, które mają szersze biodra. Wśród najmodniejszych fasonów znajdą się także sukienki z motywem kwiatów oraz sukienka w stylu hiszpanki z odkrytymi ramionami, która jest modna od kilku sezonów.

Sukienki z falbankami są dla każdej kobiety. Stereotyp, który mówi o tym, że sukienki z falbanami są tylko dla wysokich i szczupłych kobiet jest krzywdzący. Przez to coraz rzadziej sięgamy po ten fason sukienek i bluzek. Odpowiednio umiejscowione falbanki zamaskują niedoskonałości, które tak kobietom przeszkadzają każdego dnia.