Dobór odpowiednich okularów

Dobór okularów

Kupno dobrze dobranych okularów to nie lada wyzwanie. Zarówno okulary korekcyjne, jak i te przeciwsłoneczne mogą być doskonałe do wyrażania własnego gustu i osobowości. Są również niebanalnym dopełnieniem codziennego ubioru. Na rynku wybór oprawek jednak jest tak duży, że często nie jesteśmy w stanie zdecydować się na jeden model. W takim przypadku warto sprawdzić rady stylistów. Istnieją bowiem uniwersalne zasady co do kształtu twarzy, którymi można kierować się podczas zakupu okularów dla siebie. Dobrze dobrane okulary mogą bowiem uatrakcyjnić nasz wygląd, nadać nam charakteru i podkreślić nasz styl. Idealne okulary spełniają wszystkie te oczekiwania, a dodatkowo oczywiście zapewniają nam idealną jakość widzenia i dają niezwykłą pewność siebie.

Moda i uroda. Najważniejsze rady dotyczące wyboru okularów

Kiedy zastanawiamy się jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy warto postawić na zasadę iż przeciwieństwa się przyciągają. Do okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się modele prostokątne oraz kanciaste, osoby z prostokątną twarzą będą wyglądały najlepiej w okularach owalnych oraz z zaokrąglonymi oprawkami. Zatem wybór okularów przeciwsłonecznych, ale również korekcyjnych warto rozpocząć od sięgnięcia po modele z danej kategorii. Jeśli jesteśmy posiadaczami twarzy kwadratowej warto wybrać oprawki, które złagodzą nasze rysy twarzy. Zaokrąglone okulary czy też tak zwane kocie oczy będą idealnym wyborem. W przypadku twarzy kwadratowej i prostokątnej należy zdecydowanie unikać oprawek kanciastych, gdyż podkreślą nasze ostre rysy. W przypadku twarzy prostokątnej warto przymierzyć okulary w oprawkach pilotkach. Pasują one bowiem w większości osobom z prostokątną twarzą, a przy tym są ponadczasowe.

Przy twarzy owalnej można pozwolić sobie na różnego typu oprawki w zależności od naszych preferencji. Ten owal twarzy pozwala bowiem na wybór wśród prawie wszystkich dostępnych modeli. Możemy eksperymentować z kolorami i ramkami dowolnie. Warto jednak pamiętać, że przy owalnej twarzy oprawki nie powinny wychodzić poza jej obrys.
Twarz okrągła polubi się z oprawkami o kanciastych kształtach. Mogą to być okulary kwadratowe bądź prostokątne. Dobrze będą wyglądać zwłaszcza te oprawki, które mają ostrą i wyrazistą linię. W ten sposób twarz nabierze charakteru i wyrazistości. W przypadku twarzy okrągłej lepiej jest unikać okrągłych oprawek. Zwykle będą wyglądały źle.
W przypadku posiadania twarzy trójkątnej inaczej o kształcie serca dobrym rozwiązaniem będą oprawki tak zwane kocie oczy.
Oprawki powinny być również dobrane do kształtu oczu. Każdy bowiem chce, by jego oczy były wyraziste, duże i przyciągały spojrzenia. Dlatego w przypadku głęboko osadzonych oczu dobrze jest wybierać modele optycznie wyciągające oko w górę, na przykład o kształcie kociego oka. W przypadku posiadaczy mniejszych i węższych oczu lepiej sprawdzą się modele symetryczne w zależności od kształtu twarzy mogą to być modele prostokątne czy owalne. W ten sposób oko będzie znajdować się w centralnym punkcie oprawek i będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej.

W przypadku kupna okularów również rozmiar ma znaczenie. Wielu stylistów podkreśla, że dobrze dobrane okulary nie powinny wychodzić poza brwi. Nie jest to jednak zasada, która sprawdzi się kiedy chcemy kupić tak modne teraz modele oversize. Jeśli bowiem dobrze czujemy się w dużych, wyrazistych oprawkach warto się na nie zdecydować. Wybierając oprawki musimy przede wszystkim bowiem poczuć, że wyglądamy w nich idealnie i odzwierciedlają naszą osobowość. Z tego też względu te uniwersalne zasady nie sprawdzą się w przypadku każdej osoby. Niektórzy bowiem chcą podkreślić kształt swojej twarzy, gdyż dobrze się z tym czują. Nie ma w tym nic niezwykłego.Dobrze dobrane okulary z pewnością będą komplementowane przez wiele osób.