Bielizna wyszczuplająca

Jaka jest najlepsza bielizna korygująca

Bielizna korygująca jest nazywana często bielizną do zadań specjalnych. Najlepsza jest taka, która jednocześnie wyszczupla, ukrywa wszelkie niedoskonałości ciała, modeluje sylwetkę, a przy tym wygląda kobieco i ładnie. Bieliznę taką zakłada się pod obcisłe sukienki, spódnice czy pod obcisłe spodnie. Najczęściej kobiety utożsamiają ten rodzaj bielizny z niewygodną i dyskomfortem. Jest to jednak zupełna nieprawda. Dobrze dobrana bielizna korygująca jest wręcz niewyczuwalna na skórze. Ważne jest jednak to, by wybrać jej odpowiedni rozmiar i sprawdzić materiał z jakiego jest wykonana. Najlepiej gdy bielizna wykonana jest z połączenia tkanin elastycznych z tymi naturalnymi. W ten sposób zapewniamy sobie komfort i wygodę podczas jej noszenia. Aby dobrze dobrać bieliznę wyszczuplającą powinniśmy wybrać się do odpowiedniego sklepu i przymierzyć kilka modeli. W ten sposób będziemy w stanie ocenić co tak naprawdę będzie dla nas najodpowiedniejsze i jaki efekt możemy osiągnąć.

Kiedy warto sięgnąć po bieliznę wyszczuplającą

Bielizna wyszczuplająca pozwala na doraźną i szybką poprawę naszej sylwetki, a najlepsza bielizna wyszczuplająca brzuch sprawi, że w nawet najbardziej obcisłej kreacji będziemy wyglądać idealnie. Dzięki bieliźnie można również wysmuklić uda, podnieść pośladki czy wymodelować talię. Bieliznę mogą nosić kobiety o każdym typie sylwetki, w każdym wieku, nie tylko te z obfitszymi kształtami. Warto podkreślić, że nawet bardzo szczupłe osoby mogą nosić tego typu bieliznę. Nie jest to więc bielizna tylko dla osób z nadwagą. Z tego typu bielizny często korzystają mamy tuż po porodzie, gdy ich sylwetka nie wróciła do dawnej formy. Warto jednak podkreślić, że najbardziej modelującej bielizny, to znaczy takiej, w której zawartość elastycznych tkanin to ponad dwadzieścia procent, nie powinniśmy nosić dłużej niż przez kilka godzin. Nie jest to więc opcja na co dzień, raczej na większe wyjścia gdy chcemy wyglądać nieskazitelnie.

Uroda i bielizna. Rodzaje bielizny wyszczuplającej

Na rynku istnieje kilka rodzajów bielizny wyszczuplającej w zależności od tego, które partie ciała chcemy poprawić. Majtki wyszczuplające pozwolą nam ukryć fałdki na brzuchu oraz wysmuklą naszą talię. Jeśli majtki wyszczuplające posiadają nogawki przypominające szorty na rower, wysmuklą również uda. Jeśli decydujemy się na body wyszczuplające osiągniemy efekt wyszczuplenia w górnych partiach ciała. Nasz biust zostanie podniesiony, podkreślimy talię oraz spłaszczymy brzuch. Body wyszczuplające sprawdzi się idealnie pod sukienkę.
Na rynku znajdziemy również takie produkty jak wyszczuplająca halka. To również propozycja dla pań, które chcą całościowo poprawić wygląd swojej sylwetki. Halka podniesie biust, ukryje odstający brzuszek, wymodeluje talię, wyszczupli uda i podniesie pośladki. To opcja idealna pod sukienkę.
Niewiele osób wie, że bielizna wyszczuplająca posiada poziomy modelowania. Wyróżniamy poziom niski, średni oraz wysoki. W zależności od tego im więcej bielizna posiada tkanin elastycznych, tym bardziej jest modelująca. Im więcej elastycznych tkanin tym lepszy efekt możemy uzyskać.

Jak wybrać bieliznę wyszczuplającą

Wybierając bieliznę wyszczuplającą należy kierować się naszym standardowym rozmiarem. Nie należy oczywiście kupować zbyt małej bielizny, gdyż źle dopasowana nie spełni swojej podstawowej funkcji. Źle dobrana bielizna będzie również bardzo niewygodna w noszeniu. Podkreśli również niedoskonałości naszej sylwetki zamiast je ukryć. Zbyt mała bielizna wyszczuplająca może być również niebezpieczna dla zdrowia, gdyż utrudnia normalne i pełne oddychanie, powoduje niedokrwienie niektórych części ciała oraz może doprowadzić do powstawania otarć i wysypek. Bieliznę wyszczuplającą warto kupować w specjalizującym się w tym zakresie sklepie, by móc dobrać odpowiedni dla nas rozmiar.