Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?

Podczas organizacji ślubu i wesela stajemy przed wieloma ważnymi wyborami, które nierzadko są bardzo trudne do podjęcia. Zdecydowanie jednym z trudniejszych wyborów jest wybór sukni ślubnej. Niezaprzeczalnie suknia ślubna jest elementem, na który wszyscy zwracają dużą uwagę i tak właściwie to ona jest w centrum uwagi. Jest to więc dość trudny dylemat do podjęcia, zwłaszcza że na rynku istnieje masa różnorodnych sukien ślubnych i wybranie jednej spośród nich rzeczywiście czasami graniczy z cudem. Nie ma się w końcu co dziwić, zresztą każda z dostępnych sukni ślubnych jest przepiękna.

Rodzaje sukni ślubnych

Podejmując wybór odpowiedniej sukni ślubnej, warto na początku zapoznać się z kilkoma podstawowymi fasonami sukien, które są najczęściej wybierane przez panny młode. Jednym z najczęściej wybieranych fasonów jest typ o nazwie „literka A”. Ten fason oznacza suknię z dość obcisłą górą i rozkloszowany dół, oczywiście im bardziej w dół, tym suknia układa się szerzej, w wyniku czego suknia rzeczywiście przypomina literę A. Innym często wybieranym fasonem sukni ślubnej jest tak zwana rybka. Jest to suknia, która jest bardzo obcisłą suknią i przylega ona do ciała praktycznie w całości. Dopiero przy dole sukni, rozszerza się ona delikatnie, by umożliwić chodzenie w niej. Bardzo często panny młode wybierają także suknię, którą nazywa się księżniczką, ponieważ jest to wielka suknia z bardzo mocno rozkloszowanym dołem sukni, rozszerzającym się już w pasie. Fasonów sukien ślubnych jest oczywiście dużo więcej, jednakże te powyżej wymienione są najczęściej wybieranymi przez panny młode sukniami.

Którą suknię najlepiej wybrać?

Jeśli chodzi o to, którą suknię powinniśmy wybrać, zdecydowanie warto przed wyborem przymierzyć wiele różnych sukni w różnych fasonach. Dopiero wtedy na własne oczy zobaczymy, w jaki sposób różne fasony na nas leżą i stwierdzimy, w którym z nich czujemy się najlepiej. Inną kwestią, jest również kwestia dopasowania danej sukni do konkretnej figury panny młodej. Tutaj najlepiej jest po prostu zapytać profesjonalisty, na przykład konsultanta ślubnego czy osób pracujących w salonach z sukniami ślubnymi. Takie osoby z całą pewnością bardzo chętnie pomogą nam dobrać odpowiedni fason do naszej figury. Można oczywiście samemu sprawdzić, jak dobrać suknie ślubną do figury na podstawie prostych porównań, ważna jest budowa ciała. Na przykład, chociażby dla figury o kształcie klepsydry rewelacyjnie sprawdzi się suknia rybka, ponieważ wręcz idealnie podkreśli ona wszystkie kształty panny młodej, natomiast dla figury określanej jako figura gruszka, dobrze sprawdzi się suknia typu „literka A”.