Jak dbać o pierścionki ze złota, a jak ze srebra?

Pielęgnacja wyrobów jubilerskich ma bardzo duże znaczenie. Należy o nie odpowiednie dbać, aby cieszyć się ich wysoką jakością oraz pięknym wyglądem przez długi czas. Niestety każdego dnia są one narażone na różne zanieczyszczenia. Jest to normalne, ponieważ mają kontakt z wieloma zabrudzeniami. Na szczęście istnieje dużo sposobów, za pomocą których można szybko i dokładnie wyczyścić pierścionki ze złota lub srebra. Podpowiadamy, jak ro zrobić.

Pierścionki to dość popularne wyroby jubilerskie, które często można spotkać na palcach kobiet. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, ponieważ stanowią subtelny dodatek, pasujący niemalże do każdej sytuacji. Poza tym mają też duże znaczenie – często pełnią funkcję pierścionka zaręczynowego czy obrączki. Niezależnie od tego, dlaczego nosisz tę biżuterię, warto zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu przez długi czas będzie zachwycała dobrym stanem i pięknym wyglądem.

Pielęgnacja pierścionków ze złota

Złoto to piękny materiał, chętnie stosowany do produkcji biżuterii. Klienci doceniają nie tylko jego wygląd, ale również inne zalety. Wykonane z niego pierścionki są bowiem bardzo wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia, mogą być więc noszone nawet przez całe życie. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi:

Czyszczenie złotych pierścionków najlepiej powierzyć profesjonaliście. Zastosowanie wysokiej jakości środków umożliwia bowiem precyzyjne pozbycie się zanieczyszczeń i przywrócenie dawnego wyglądu biżuterii. Poza tym nie naraża jej na uszkodzenia spowodowane nieumiejętnym czyszczeniem.

Możliwe jest również dbanie o złote pierścionki samodzielnie w domu, ale warto wyposażyć się w wysokiej jakości preparaty. Poza tym pamiętaj o używaniu miękkiej ściereczki, aby podczas polerowania nie uszkodzić wyrobu jubilerskiego.

Jak dbać o srebrne pierścionki?

Srebrne pierścionki również cieszą się dużym zainteresowaniem. Są one nieco tańsze niż modele złote, a też cechuje je wytrzymałość i piękny wygląd. Nic więc dziwnego, że są kupowane jako pierścionki zaręczynowe. Aby przez długi czas cieszyć się ich dobrym stanem i pięknym wyglądem, należy o nie odpowiednio zadbać. W tym celu kup odpowiedni preparat, pozwalający pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Aby nie uszkodzić materiału, stosuj miękkie ściereczki. Zdecydowanie unikaj twardych i chropowatych przedmiotów, np. szczoteczek do zębów z twardym włosiem. Niewskazane są również artykuły gumowe.