Modne inspiracje z ikon stylu lat 70.: stylizacje, które trwają wiecznie

Moda lat 70. to epoka, która wywarła ogromny wpływ na trendy modowe dzisiaj. Ikony stylu tamtych lat, takie jak Farrah Fawcett, Bianca Jagger czy Cher, wciąż są inspiracją dla wielu projektantów i stylistów. W tym artykule przedstawimy kilka modnych inspiracji z lat 70., które trwają wiecznie.

1. Dżinsy dzisiaj i w latach 70.

Jeśli chodzi o modę lat 70, dżinsy były nieodłącznym elementem garderoby. Miały one charakterystyczny krój – dzwony, rozszerzające się ku dołowi nogawki. Dzisiaj również możemy zauważyć popularność tego typu spodni, chociaż ich fason jest nieco zmodyfikowany. Dżinsy z lat 70. miały zwykle wysoki stan, a te dzisiejsze są bardziej dopasowane od pasa do ud. Bez względu na to, dżinsy wciąż są bardzo modne i warto je mieć w swojej garderobie.

2. Kolorowa skóra – kurtki i płaszcze

W latach 70. modne były kolorowe kurtki i płaszcze z naturalnej skóry. Najczęściej nosiło się je w pastelowych odcieniach, takich jak lawendowy, różowy czy miętowy. Dzisiaj również możemy zauważyć, że tego typu kurtki i płaszcze są bardzo popularne. Projektanci łączą je z jeansami i botkami na obcasie, tworząc casualowe, ale jednocześnie bardzo eleganckie stylizacje.

3. Gładka skóra – buty z klapką i sandały

W latach 70. bardzo modne były buty z klapką i sandały z cienką paskową podeszwą. Charakteryzowały się one gładką skórą i przewiewnymi paskami. Dzisiaj również możemy zauważyć, że ten typ butów jest bardzo popularny. Projektanci łączą je z sukienkami i spódnicami w stylu lat 70., tworząc bardzo kobiece i modnie wyglądające stylizacje.

4. Kolorowe akcenty – szale i chusty

W latach 70. modne były szale i chusty w intensywnych kolorach oraz w kwieciste wzory. Dzisiaj również jest to bardzo modny dodatek do wielu stylizacji. Szale i chusty w stylu lat 70. idealnie pasują do jeansów, skórzanych kurtki i płaszczy oraz butów na obcasie. Możemy z nich również korzystać jako okrycia na plażę, co daje nam dodatkową możliwość wykorzystania tego elementu.

5. Wielkie okulary – ikona stylu lat 70.

Wielkie okulary to kolejna ikona stylu lat 70. były one obecne niemalże we wszystkich stylizacjach – niezależnie od okoliczności. Najpopularniejsze były okulary w kształcie kociego oka oraz w kształcie serca. Dzisiaj również możemy zauważyć, że duże okulary są bardzo modne. Projektanci często łączą je z dopasowanymi spódnicami oraz koszulami w stylu lat 70., tworząc bardzo eleganckie i kobiece stylizacje.

6. Frędzle i koraliki – biżuteria w stylu lat 70.

Frędzle i koraliki były bardzo popularnymi elementami biżuterii w latach 70. Wtedy noszono głównie długie, wiszące kolczyki oraz bransoletki z koralików. Dzisiaj również możemy zauważyć, że ten typ biżuterii jest bardzo modne. Projektanci często łączą ją z sukienkami i spódnicami o wzorze etnicznym, tworząc bardzo dziewczęce, a zarazem modne stylizacje.

7. Styl boho – moda inspirowana latami 70.

Styl boho to bardzo modne połączenie elementów stylu lat 70. oraz przypominających boho wzorów i kolorów. Najczęściej w takiej stylizacji nosi się sukienki o swobodnym fasonie oraz buty na obcasie i biżuterię w stylu etnicznym. Styl boho jest bardzo elegancki, ale jednocześnie bardzo swobodny i kobiecy. Dzisiaj można zauważyć, że jest to bardzo popularny trend modowy, na którym opierają się wiele sklepów i usług z dziedziny mody.

Podsumowanie

Moda lat 70. do dziś wywiera olbrzymi wpływ na trendy modowe. Ikony stylu tamtych lat, takie jak Bianca Jagger czy Farrah Fawcett, wciąż są inspiracją dla wielu projektantów i stylistów na całym świecie. Dlatego też, warto sięgnąć po stylizacje inspirowane latami 70. i zagospodarować je w swojej szafie.