Czasami kupujemy pod wpływem impulsu lub mody na konkretny ubiór. Tymczasem ubrania te nie zawsze dobrze na nas leżą lub nie pasują do naszej sylwetki. Jednak nawet po zakupie produktu, który nie pasuje do naszej sylwetki można zamienić go w niepowtarzalny element ubioru.
Dla kogo rozkloszowana sukienka?
Rozkloszowana sukienka to zazwyczaj element ubioru, który sprawdza się na każdej figurze. Taki rodzaj sukienki jest bardzo zmysłowy, gdyż pozwala wyeksponować najpiękniejsze fragmenty kobiecego ciała. Rozkloszowana sukienka to wybór kobiet doceniających elegancję i uniwersalność, który sprawdza się w codziennych stylizacjach oraz przy okazji wyjątkowych wyjść. Rozkloszowane sukienki są zalecane przede wszystkim kobietom posiadającym figurę tzw. klepsydry, gdyż podkreśla ich kobiece kształty. Jednak kobiety będące posiadaczkami bardziej chłopięcej sylwetki także powinny zaopatrzyć się w rozkloszowaną sukienkę, gdyż dzięki niej wcięcie w talii staje się widoczne, a figura bardziej kobieca. Jest to również odpowiedni fason dla kobiet o szerokich biodrach czy udach(ten model tuszuje te mankamenty). Jednak czasem może się okazać, że na konkretną imprezę rozkloszowana sukienka jest np. za krótka. Z tego powodu pojawia się problem jak przerobić rozkloszowaną sukienkę? Jakie materiały są potrzebne?
Co może powstać z rozkloszowanej sukienki?
Mając zbyt krótką rozkloszowaną sukienkę można pomyśleć nad jej przerobieniem na inny element garderoby. Z rozkloszowanej sukienki można uzyskać ładną bluzeczkę, która będzie ozdobą kolejnego lata. Z rozkloszowanej sukienki można także uzyskać sukienkę o ołówkowym kroju, który będzie bliżej ciała, gdy zechcemy się nim pochwalić. W przypadku, gdy rozkloszowana sukienka posiada długie rękawki zawsze można przerobić je na krótkie rękawki, na ramiączka czy inny dekolt bardziej odpowiedni i fantazyjny, w porównaniu do poprzedniego wyglądu.
Co jest konieczne do przerobienia rozkloszowanej sukienki?
Zbyt krótką sukienkę rozkloszowaną można przerobić na śliczną luźną bluzkę. Do przeróbki konieczne będą nożyczki, kreda lub szpilki, którymi zaznaczy się miejsce odcięcia i inne ważne punkty sukienki. Dla szybszego efektu warto zaopatrzyć się w maszynę do szycia(dla przeszycia odciętych miejsc) lub sporą ilość nici do szycia oraz igieł. Z kolei z pozostałych skrawków sukienki można uszyć np. maseczki ochronne. Z kolei z rozkloszowanej sukienki z długim rękawkiem można stworzyć piękną, letnią sukienkę. Sukienkę można też przerobić na spódniczkę lub zwęzić w pasie za pomocą paska lub sznurka w talii. Można również zmniejszyć obwody sukienki równomiernie z każdej strony, co da bardziej dopasowaną sukienkę, która mocniej podkreśli kształt kobiecego ciała. W przypadku zbyt dużej rozkloszowanej sukienki można ją przerobić na spódnicę, co wymaga dobrego wykroju na spódnicę. Przy przeróbkach rozkloszowanej sukienki przydatne będą też takie przedmioty jak:
- linijka czy ekierka,
- odpowiedniego koloru nici,
- żelazko,
- miarka krawiecka,
- agrafka,
- guziki lub wybrane dodatki,
- fizelina,
- nożyczki,
- szpilki,
- zamek błyskawiczny, jeśli jest konieczny,
- mydełko, kreda lub znikający pisak krawiecki, gdy mamy kłopot z prostym szyciem.
Rozkloszowaną sukienkę można także odmienić za pomocą takich dodatków jak koronki, naszywki czy kamyki, które należy doszyć czy dokleić w odpowiednich miejscach, aby zmienić charakter sukienki. Można również zmienić jej kolor używając odpowiednich farb do tkanin. Rozkloszowaną sukienkę można także przerobić na spodnium i jest możliwe do zrobienia ręcznie bez użycia maszyny. Taka sukienka to także idealna baza do wykonania kompletu, na który składa się top oraz spódniczka. W przypadku przeróbek rozkloszowanej sukienki nie ma znaczenia czy sukienka jest idealnie obcięta, gdyż można ją odpowiednio podwinąć. Dodatkowo istotne jest, z jakiego materiału wykonana jest rozkloszowana sukienka, gdyż dość lejący materiał nie traci fasonu nawet, gdy nie jest idealnie prosto zszyty.